Centrum rodinného poradenství a terapie
Nymburk
Jsme tady pro všechny rodiče, blízké osoby, rodiny a děti, kteří potřebují pomoc nebo podporu ve vzájemných vztazích nebo výchově.
Najdete nás na Palackého třídě, ve 3. patře!
Palackého třída 449/64, 288 02 Nymburk
PO, ST, ČT 9:00 – 17:00
poradenství a terapie pro rodiny
PO 10:00 – 17:00
ÚT 13:00 – 17:00
ST 9:00 – 17:00
poradenství a terapie pro děti a mladé lidi
Telefon: 733 108 048
E-mail: crp@os-semiramis.cz
Klienty přijímáme pouze na objednání!
aktuality
Do konce roku 2024 nepřijímáme žádné zájemce o praxi, z důvodu plné kapacity.
Pomáháme rodinám, ve kterých se vyskytuje jakákoliv forma rizikového chování. Navštěvují nás rodiny, které řeší rozvod, zanedbávání péče, užívání drog, komunikační neshody apod.
poskytované služby
Základní poradenství pro rodiče
Cílem sezení je zklidnění situace v rodinném prostředí, ať už je jakákoliv. Společně se snažíme porozumět tomu, co se uvnitř rodiny nebo někomu ze členů děje. Společně hledáme efektivní a fungující formu komunikace, pravidel. Hledáme zdroje uvnitř rodiny pro zvládnutí nepříznivé situace vlastními silami nebo vhodně “napovíme”, kam dál. Zpravidla nám na to postačí 1-5 společných setkání.
Dlouhodobé rodinné poradenství
Je delší setkávání s ohroženou rodinou (více než 5 setkání), v rámci kterých hovoříme o věcech, o kterých jindy a jinde nebylo možné mluvit, sdílet je nebo prožít. Společně hledáme cestu z nesnází a neshod ven. Při dlouhodobé spolupráci rodina přehodnocuje způsob svého fungování, vztahy, komunikaci, poskytování bezpečí apod. Cílem je opustit nefunkční strategie, najít a vyzkoušet nový, funkční, směr.
Individuální poradenská péče pro děti a mladistvé
Nabízíme u nás bezpečný prostor a důvěru ve chvíli, kdy se v životě objeví nějaké trápení. Pomáháme dětem i mladistvým pochopit, kým jsou. Nahlédnout, své silné stránky a najít v sobě zdroje k řešení nepříznivých situacích, které se našim klientům dějí. Také učíme naše klienty říct si ve vhodnou chvíli (a na vhodném) místě o pomoc nebo podporu nebo je tam odkážeme. Zaměřujeme se na posílení sebepojetí, sebehodnocení, komunikaci, nápravu a regulaci psychických i psychosomatických stavů. Nejčastěji pracujeme s rodinným systémem, proto většina našich klientů spolu se svými blízkými vstupuje současně i do rodinného poradenství.
Krizová intervence
Všichni naši pracovníci jsou vyškoleni v krizové intervenci. Pokud to situace vyžaduje, poskytujeme pomoc a podporu všem našim rodinám a dětem, které ji zrovna potřebují.
Zprostředkování návazných služeb
Pokud je poradenství a spolupráce s rodinou nefunkční nebo se ukazují jako nedostatečné, pomáháme našim klientům vybrat vhodné návazné služby, které v řešení jejich situace mohou být prospěšnější a účinnější. Komunikujeme např. s odborníky z OSPODu, finančními poradnami, probační a mediační službou, psychiatry, psychology, léčebnami apod. Ne vždy je možné tyto služby využít hned, pomáháme však našim klientům toto období překonat, podporujeme a doprovázíme je na jejich cestě.
naše služby poskytujeme bezplatně.
pro koho tu jsme?
Rodiče a ostatní osoby blízké, kteří potřebují pomoc nebo podporu ve vzájemných vztazích či při výchově dětí.
Ohrožené rodiny s dětmi, ve kterých se vyskytuje jakákoliv forma rizikového chování (problematické vztahy, role, pravidla, zanedbávání základní péče o děti, ohrožení jejich vývoje, kriminalita, agrese, užívání drog, poruchy chování apod.)
Děti a mládež ve věku 6-20 let.
O co společně usilujeme?
V bezpečném prostředí učíme rodiče, rodiny, děti a mladistvé:
- Jak podpořit, obnovit nebo stabilizovat vztahy uvnitř rodiny.
- Jak zlepšit rodinné soužití.
- Jak podpořit a zvýšit rodičovské kompetence, které směřují k řádné péči o děti. Rozvodem to u nás nekončí!
- Jak podpořit sebepoznání a sebepojetí, které vede k rozvoji zdravějšího sebehodnocení.
- Jak vhodně a efektivně komunikovat uvnitř i vně rodiny, jak navazovat zdravé vztahy se svými blízkými i širším okolím.
- Jak napravovat a regulovat psychické a psychosomatické stavy, které nás dostávají do nepohody nebo dalších obtíží.
na čem si zakládáme?
Pomáháme v jakékoliv fázi problému – naši klienti mohou přijít kdykoliv. Rozhádaní, usmíření, hledající, nejistí i s jistotou.
Respekt pro všechny členy rodiny -netvoříme koalice, spolu s klienty neválčíme a nekopeme jen za jednu stranu.
Odbornost – naše služby poskytují kvalifikovaní a zkušení pracovníci, kteří se dále vzdělávají a pracují na sobě.
Přijetí – naše dětské i dospělé klienty přijímáme bezpodmínečně.
Spolupráce – spolupráce s rodinami a dětmi není nikdy pouze jednostranná. Společně tvoříme jeden tým.
náš tým
Juliána Bindásová – vedoucí centra, poradenská pracovnice
Nejdůležitější zkušenosti pro práci s klienty získala postupně v mobilním hospici, spoluprací s lidmi bez domova a v adiktologických službách ve vězení. Frekventantka psychoterapeutického výcviku (Terapie v postmoderně, Gaudia Institut).
+420 733 108 048
crp@os-semiramis.cz
bindasova@os-semiramis.cz
Slavomír Farkaš – rodinný terapeut a speciální pedagog
Absolvoval výcvik v integrativní rodinné terapii (Anima-terapie, z.ú.). Má zkušenosti z oblasti práce s dětmi s PAS a jejich rodinami (Národní ústav pro autismus).
Martin Holeček – poradenský a sociální pracovník
Bohaté zkušenosti a praxe s adiktologickými klienty a jejich blízkými v ambulantních a terénních službách, v oblasti harm reduction (snižování rizik). Vedoucí Centra adiktologických služeb v Nymburce.
Tereza Müllerová – poradenská a sociální pracovnice.
Téměř 20 let zkušeností v práci s dětmi, v oblasti primární prevence a adiktologických službách pro lidi, kteří užívají drogy a jejich blízké. Frekventantka psychoterapeutického výcviku pro děti a dospělé (INDEPT).
Pavel Plaček – psychoterapeut, sociální pracovník
Absolvoval výcvik SUR, pracoval několik let v nízkoprahových adiktologických službách. Velké zkušenosti má a dále získává jakožto supervizor ve školství a sociálních službách. Frekventant postgraduálního výcviku v rodinné a párové terapii (Centrum psychoterapie GI).
Michaela Rejšková – poradenská a sociální pracovnice
Už v průběhu studia sociální pedagogiky na VOŠ začala lektorovat dlouhodobou primární prevenci na školách. Pracovala 8 let v terénních službách pro uživatele drog. Od roku 2017 se věnuje práci s rodinami. Kromě práce v CRPT doprovází pěstouny.
Taťána Škanderová – psycholožka
Vystudovala psychologii na PedF UK. Frekventantka psychoterapeutického výcviku (Terapie v postmoderně, Gaudia Institut). Nyní absolvuje doktorandské studium na PedF UK.
Miroslav Zavadil – rodinný a párový terapeut, sociální pedagog
Zakladatel Centra rodinného poradenství a terapie. Rodinný terapeut zaměřený na oblasti rizikového chování dětí i rodičů, psychosomatické poruchy. Certifikovaný rodinný a systemický terapeut (SOFT), adiktolog a supervizor ve školství.
práva a povinnosti
Klienti CRPT mají množství práv, které vyplývají z Listiny základních práv a svobod. Je to zejména: právo na přístup ke službám, právo na soukromí a anonymitu, právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním a zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.
CRPT má svá pravidla, jejichž nedodržení může vést k vyloučení ze služeb. Jsou jimi: zákaz manipulace s drogami včetně alkoholu a jejich aplikace a zákaz verbálního a fyzického násilí. Spolupráce může být ukončena i v případě opakovaného vynechávání a rušení konzultací bez srozumitelného důvodu.
Spolupráce s CRPT je dobrovolná a ukončit ji můžete kdykoliv. Máte-li spolupráci nařízenou soudně či ze strany OSPOD a rozhodnete se jí ukončit, doporučujeme přizvat k tomu pracovníka OSPOD. Spolupráce končí také společnou dohodou, a to v případě, že bylo společně stanoveného cíle dosaženo či pokud se Vaše situace a potřeby změnily natolik, že pokračování spolupráce s námi není možné či účelné.
Klient má právo podat stížnost.
Jsme velmi rádi, když nám klienti říkají ihned, když jsme pro ně nepochopitelní, nesrozumitelní, nebo když potřebují něco jiného, než dostávají. Jsou ale také situace, kdy to není možné sdělit hned. Informace, jak podat stížnost naleznete zde.
Jak to u nás chodí?
V případě, že máte o naše služby zájem, je potřeba kontaktovat nás nejdříve telefonicky na 733 108 048 nebo e-mailem crp@os-semiramis.cz nebo bindasova@os-semiramis.cz
Pokud konzultujeme nebo máme poradu ozýváme se zpět.
Čekací doba na naši službu je v průměru 2-3 měsíce, může být kratší, ale také delší.
V úvodním hovoru či mailu nás bude ve stručnosti zajímat, s čím se na nás obracíte. Dále také, koho všeho se popsaná situace dotýká a kdo by podle Vás měl být do spolupráce s námi zapojen. Slovo spolupráce není náhodné. V CRPT pracujeme společně na tom (a klienti zpravidla a postupně daleko více, než pracovníci:) dostat se do cíle, který s Vámi na začátku dojednáváme.
U rodin či dětí, které k nám odkazuje OSPOD, se prvního setkání účastní i sociální pracovnice či pracovník OSPOD.
Na prvním setkání se dozvíte podrobněji, co nabízíme a jak spolupráce probíhá. Domluvíme-li se na spolupráci, setkání probíhají zpravidla 1x za 3-4 týdny. Konzultace trvá 90 minut a vedou ji 2 terapeuti (žena a muž).
Konkrétněji o prvním setkání
Po kliknutí na obrázek se Vám zobrazí PDF soubor ve větším rozlišení.
Můžete přijít kdykoliv. Rozhádaní, usmíření, hledající, nejistí i s jistotou.
Jak to vidí sami klienti
rok 2023 v číslech
8
terapeutů
46
rodin
81
rodičů a dalších rodinných příslušníků
58
dětí v individuální terapii
29250
minut terapeutických sezení
podporují nás
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo práce a sociálních věcí – program Rodina
Město Lysá nad Labem
Město Milovice
Město Nymburk